Cardio

Kardiyo nedir?
Kardiyo, kalp sağlığı ya da kilo verme amacıyla yapılan; düzenli, yüksek tempodaki her türlü egzersize denir. Yüzme, koşma, yürüme gibi tüm egzersiz tipleri kardiyonun tanımına girer. Egzersize başladığınızda vücutta ilk önce enerji vermek için bulunan karbonhidratlar yakılır. 10 dakika sonra yağ yakımı başlar. 15 dakika yaptığınız egzersizler sadece kalp sağlığınıza iyi gelir. Amacımız yağ yakmaksa 15 dakikanın üzerine çıkılmalıdır. Önemli olan kalp atım sayısını artırmak.

Kardiyo nasıl eğlenceli hale getirilir?
İsterseniz çıkıp sahilde veya ormanda yürürsünüz. ‘Yürümek istemiyorum’ diyorsanız gidip yüzebilirsiniz. Yüzmeyi sevmiyorsanız, kürek çekebilirsiniz. Aslında önemli olan istemek. O zaman eğlenceli hale getirebilirsin

Foto Galeri

Video Galeri

Elit

Spor Merkezi

Elit Spor Merkezi, yalnızca vücut tipinize göre size genel bir program vermez. Vücut yağ, kas, sıvı ve iç yağlanmanızı analiz ederek ihtiyaca yönelik eğitim uygular. Karma Antreman ile alt yapıyı oluşturma, kas tespit programı ile üyeyi tanıma, kişisel program ile kişiye yönelik program çıkarma Yapılan tüm uygulamalar bilimseldir.

  • 0
  • 12 Mayıs 2017