Boks

Boks, kaslarınızı güçlendiren özel bir spor dalıdır. Hiç bir spor dalında boks da olduğu gibi disiplin ve kondisyon yoktur. Boks, çok sağlıklı bir spordur. Tüm vücudun çalıştığı ve muazzam bir ritimle hareket edilen atletik bir spor dalıdır. Boksun Faydaları ndan bir tanesi de kas oluşumudur.

Doğru ve disiplinli bir şekle yapılan kültürfizik hareketleri ile kaslı bir vücuda sahip olmak hayal değil!

Kas gelişimin adımları vardır. Bu adımlar genel olarak 3’e ayrılır.
1.Adım: Demografik faktörlere göre yani; kilo, yaş, boy ve cinsiyet bir program oluşturulur. Düzenli ve etkin bu program ile spora başlanır. Antrenmanın yoğunluğuna ve sıklığına göre kas gelişimi de başlar.

2.Adım: Bu aşamada protein alımı oldukça önemlidir. Hayvansal protein ve bitkisel protein olarak ikiye ayrılan proteinler, içerdiği aminoasitler ile kas oluşumuna çok fazla destek sağlar. Burada bir döngü vardır. Protein vücuda alınır, ardından sindirilir ve aminoasitlere dönüştürülür. Aminoasitler ise; kasların yapı taşları için gereklidir.Boksun faydaları bu anlamda oldukça fazladır.

3.Adım: 3.adım ise düzenli ve sağlıklı uykudur. Uyku anında vücutta değişikliler meydana gelir. Metabolizma yavaşlar, hormon seviyeleri ise en üst düzeye çıkar. Uyku, vücuttaki hasarları onarır. Kas içerisindeki hücreler, aminoasitler sayesinde uykuda onarılır. Bu durum kas gelişimi ve kas oluşumu için çok önemlidir.

Foto Galeri

Video Galeri

Elit

Spor Merkezi

Elit Spor Merkezi, yalnızca vücut tipinize göre size genel bir program vermez. Vücut yağ, kas, sıvı ve iç yağlanmanızı analiz ederek ihtiyaca yönelik eğitim uygular. Karma Antreman ile alt yapıyı oluşturma, kas tespit programı ile üyeyi tanıma, kişisel program ile kişiye yönelik program çıkarma Yapılan tüm uygulamalar bilimseldir.

  • 0
  • 12 Mayıs 2017